• Alsancak Mh. 1440. Sk. No:3 D:27 Konak, İzmir, Turkiye
  • info@midasteknoloji.com
image_not_found

Midas4K.

Midas4K gelişmiş 3 boyutlu bir yazıcı modelidir. Bu ileri seviye yazıcı ile plastik ve metal malzemeler kullanarak üç boyutlu parçalar yazdırmak mümkündür.

Midas4K 3 Boyutlu Yazıcılar

Kimya ve malzeme endüstrisi, dijital iş modellerinde olduğu gibi enerji ve hammaddeler alanında değişim baskısı altındadır. Bu değişiklikler ürünler, malzemeler ve süreçler arasında entegrasyon ile yakından ilişkilidir; hatta birbirine sıkı sıkıya bağlı olmaktadır.

Bu gelişmelere hız verecek teknolojik adımdan biri de bene4 mono gibi 3 boyutlu yazıcılardır. Katmanlı üretim veya 3d baskı, maliyetleri düşürür, zaman kazandırır ve ürün geliştirme için üretim süreçlerinin sınırlarını aşar. Hızlı prototip oluşturmadaki konsept modellerinden ve işlevsel prototiplerden üretimdeki aparatlara, fikstürlere ve hatta son kullanım parçalarına kadar, 3d yazıcı teknolojileri çok çeşitli uygulamalarda çok yönlü çözümler sunar. Bene4 mono gibi gelişmiş üç boyutlu yazıcılarla metal gibi hammaddelerle üç boyutlu üretim yapmak mümkün olmaktadır. 3d yazıcı ürünleri çok geniş bir yelpazede yer almaktadır. O yüzden özel uygulamınız için hangi teknoloji uygundur iyice araştırmak gerekmektedir. Ayrıca; bu uygulamayı hangi malzemelerle yapmanızın mümkün olduğu da bir diğer önemli faktördür. Bu tarz bir uygulama için mesela bene4 mono gibi gelişmiş bir model aldığınızda başlamak için hangi ekipmana ve eğitime ihtiyacınız olduğunuzu belirlemek iyi olacaktır. Bunun yanında ,size ilerisi için yatırım getirisi nasıl olacak ve yaptığınız maliyet bu getiri ile ne kadar zamanda kapanacak gibi finansal verileri göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Bu 3d yazıcı alanında yaşanan gelişemeler sonucunda 3 boyutlu yazıcı kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmaktadır. Mimarlıktan sağlık sektörüne kadar her alanda kendine yer bulmaktadır. Bu yazıcıların üretiminin artması ile daha çok kitle için ulaşılabilir hale gelmektedir. Örneğin, mimarlar model ve prototip üretimleri için ofislerinde üç boyutlu yazıcılar edinmektedirler. Model parçalarını kendilerinin bu kadar rahat ve hızlı üretebiliyor olmaları mimarlara bütün model konusunda daha fazla çalışma ve değişiklik yapma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca; sağlık sektörüne de büyük avantajlar kazandırmaktadır. Özel reçinelerle diş gibi dental sorunlara cevap veren ürünler üretmek bene4 gibi üç boyutlu yazıcılarla mümkün olmaktadır. Bu yazıcılarla yüksek hassasiyette ve hızlı bir üretim yapma olanağı mevcuttur. Böylece her hastanın ağzına özel ölçülerde ve en yüksek hassaslıkta damak bile üretilmektedir.

Bene4 Mono 3d Yazıcı

3 boyutlu yazıcıların en gelişmiş modellerinden biri olan bene4 daha uzun baskı ömrü ve hızlı baskı sağlamaktadır. Bu yazıcının değişik kullanımlara ve ihtiyaçlara özel tipleri mevcuttur. Mesela bene4 mono modelinde yazıcı siyah beyaz ekranla donatılmıştır. Ayrıca UV ışık geçirgenliği, orijinal Bene4’e kıyasla% 3,9 artırılmaktadır. Bu üründeki düşük LCD sıcaklığı sayesinde, servis ömrünü renkli ekrana kıyasla yaklaşık 2,5 kat uzatmakta ve normal kullanım süresi 2000 saate ulaşabilmektedir. Bene4 mono sayesinde baskı hızı tüm renkli serigrafi reçineli yazıcılara göre 2 kat artmakta ve bunun sonucunda baskı süresini % 50 azalmaktadır. Bu da kullanıcı için büyük ölçüde zaman kazandırmaktadır. 3d yazıcı programı NOVA3D, modellerinizi daha profesyonel bir şekilde dilimlemenize yardımcı olmak için Lychee Slices ile işbirliği yapmaktadır.NOVAMaker sayesinde dosyaları Wi-Fi aracılığıyla yazıcıya aktarabilirsiniz ve bu da yazdırma durumunu gerçek zamanlı olarak gözlemlenize olanak sağlamaktadır. Bene4 mono modelin tasarım kullanıcıları arasında popüler olmasının ve çok sevilmesinin nedenlerinden biri de benzersiz şekilde tezviyesiz tasarıma sahip olmasıdır. Sadece başkaları tarafından eleştirilen tesviye sıkıntısı ortadan kaldırılmakla kalmadı, aynı zamanda kullanımı da kolay hale gelmektedir. Hatta yeni başlayanlar bile bu sayede mükemmel bir model yazdırabilmektedir. Metal gövdeli NOVA3D bene4 mono ve LCD yazıcı makine kalitesini iyileştirmek ve baskıyı geliştirmek için ideal bir birleşimdir.

Bu tasarımın son derece kullanıcı dostu  bir tasarım olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır. Kullanıcılar için uygun hale getirmek için, yer tasarrufu sağlarken sağlam bir şekilde bulunduğu yerde duran bir tasarım yapılmaktadır. Bir kapak açık kapak tasarımı benimsedik, kararlı bir yapıya sahip ve yerden tasarruf sağlıyor. Üzerine konulduğu masa ya da objeyi çizmemesi için ayaklarına özel bir uygulama yapılmaktadır. Bene4 parçaları bakımını kolaylaştırmak ve 2K ekranı değiştirmek için LCD ekran için kolay ve hızlı bir şekilde çıkartılabilecek bir tasarım geliştirilmektedir. Böylelikle kullanım kolaylığı sayesinde zamandan ve sıkıntıdan büyük ölçüde tasarruf sağlanmaktadır. Bu modelin çoklu bağlantı ve sessiz çalışma özellikleri de tasarımcıların gözünden kaçmamaktadır. Çoklu bağlantı dendiğinde, çevrimdışı yazdırma, kablosuz iletim yazdırma, Wi-fi yazdırma ve aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla bağlantıdan söz edilmektedir. Böylece istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yazdırabilirsiniz. Bene4 mono çalışırken daha az gürültü olur hatta geceleri bile yazdırabilirsiniz.

Yazıcı Modelleri,Özellikleri ve Fiyatları

Piyasada bene4 mono tarzında başka 3d yazıcılar da mevcuttur. Değişik firmaların ürettikleri bu yazıcılar ana olarak aynı amaca hizmet etse de ürünün gelişmişliğine göre rekabet etmektedir. Yazıcı modelleri tasarımcının hangi amaçla bu yazıcıyı kullanacağına ve hangi malzemelerle üretim yapmak istediğine göre değişmektedir. 3d yazıcıların tasarımcılar tarafından son yıllarda çok tercih edilmelerinden dolayı 3d yazıcı modelleri de gelişmektedir. Bu yazıcılar daha yaygınlaştıkça tasarımcılar tarafından yeni ihtiyaçlar doğmaktadır. Bununla beraber ilerleyen makina ve dijital teknolojilerle yazıcı parçaları da gün geçtikçe gelişmektedir. Günler ilerledikçe daha hızlı,daha iyi çözünürlük sağlayan parçalar üretilmektedir. Her geçen gün üretilen parça gelişen teknoloji sayesinde bir önceki gün olandan daha iyi olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bene4 mono bir önceki versiyonuna göre üretimi ve yazıcı kullanımını iyileştiren özelliklere sahiptir. Yazıcıda üretilen parçaların tasarımını en hassas şekilde ve birebir yapabilmek için geliştirme çalışmaları devam etmektedir. 3d yazıcı üreten firmalar arasında bu bitmeyen bir rekabet haline gelmektedir. Çağımızın ihtiyaçlarına cevap vermeyen ve teknolojik gelişmelerin arkasında kalan üreticiler kaybolmaya mahkum olmaktadır. O yüzden özellikle üretim kalitesini etkileyen ve yazıcıyı oluşturan ana parçalar alanındaki gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekmektedir. İleri de belki de her türlü malzemeden bu yazıcılarla üretim yapılabilecek seviyeye gelinecektir.

Bene4 mono gibi ileri seviye yazıcıların gelişimi özellikle sağlık sektörü için de çok önemlidir.3d yazıcılar son yıllarda sağlık sektöründe çoğunlukla dental uygulamalarda kullanılmaktadır. Özel birleşim reçinelerden diş ve damak protezleri bu 3 boyutlu yazıcılar yardımıyla rahatlıkla üretilmektedir. Bu sayede ilerleyen yıllarda insan vücuduna uyumlu diğer organlarında üretimi mümkün olacaktır.Böylece insan ömrünü ve hayat kalitesini daha da arttıran gelişmeler görmek mümkün olacaktır. Son birkaç yılda, yüksek çözünürlüklü 3d yazıcılar daha uygun fiyatlı, kullanımı daha kolay ve daha güvenilir hale gelmektedir. Sonuç olarak, 3d baskı teknolojisi artık daha fazla işletme tarafından erişilebilir durumda, ancak çeşitli rakip 3d baskı çözümleri arasında seçim yapmak zor olabilmektedir. 3d yazıcı fiyat olarak da artık çoğu insanın ulaşabileceği seviyeye indiğinden insanlar kendi üretimlerini evde ya da garajların da kendileri yapmaya başlamaktadır. Bunun ilerleyen zaman da üretim ekonomisine olan etkileri daha fazla görülecektir. Özellikle 3d yazıcı teknolojisi bu hızla ilermeye devam ederse yakın bir gelecekte bu etkileri görmek mümkün olacaktır.