• Alsancak Mh. 1440. Sk. No:3 D:27 Konak, İzmir, Turkiye
  • info@midasteknoloji.com
image_not_found

5.5 İnç 1920*1080 Piksel monokrom ekran, %4.6 ışık geçiş oranı,2000 saat kullanım ömrü, bakım maliyetinizden tasarruf edin!
.

Midas

Midas2K yazıcılar arasında yaygın kullanım alanına sahiptir. Üretimin sorunsuzluğu ve üründe sağladığı kalite sayesinde tasarımcıların gözdesi olmaktadır.

LCD EKRANI DEĞİŞTİRMEK ARTIK DAHA KOLAY

ÇOKLU DİLİMLEME YAZILIMIYLA TANIŞIN

Daha fazlasını

yapmanızı

sağlayan aksesuarlar

Standart reçine, suyla yıkanabilir reçine,yüksek şeffaf reçine, LCD ekran, FEP film, reçine teknesi ve daha fazlasını keşfedin.

 

Şimdi Alışveriş Yap

Midas2K 3D Yazıcı Teknolojisi

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde 3d yazıcı adı verilen üç boyutlu üretim yapabilen yazıcılar geliştirilmiştir. Bu yazıcılar sayesinde yazı baskısı yapan yazıcılar gibi uygun malzeme beslenerek üç boyutlu modeller ve cisimler de üretilmektedir. Bene4 olarak bilinen yazıcı da bu alanda popüler olan yazıcılardan biridir ve son derece gelişmiş versiyonları da piyasad da bulunmaktadır. Bu üç boyutlu yazdırma teknolojisine daha yakından bakarsak malzeme ekstrüzyonunu da iyi anlamak gerekmektedir. Malzeme ekstrüzyonu, katı termoplastik malzemeden bir filamentin ısıtılmış bir nozuldan itilerek işlem sırasında eritildiği bir 3D baskı işlemidir. Yazıcı, malzemeyi önceden belirlenmiş bir yol boyunca bir yapı platformuna bırakmakta, burada filament katı bir nesne oluşturmak için soğuyup ve katılaşmaktadır. Bene4 yazıcı da bu prensiple çalışmaktadır.

3d baskı teknolojisi kaynaştırılmış biriktirme modelleme, bazen kaynaştırılmış filament üretimi olarak da adlandırılmaktadır. Üç boyutlu üretim için yazıcılarda kullanılan malzemeler termoplastik filament (PLA, ABS, PET, PETG, TPU) ürünlerdir. Bu malzemelerin termoplastik olmaları bir kere yazıcıdan çıktıktan sonra tekrar eski hallerine dönmelerini ya da şekil değiştirilmelerini önlemektedir. Bu yazıcılarda üretim yaparken basılmak istenen ürünün ölçülerinin hassaslığı çok önemlidir. Yeni teknoloji 3d yazıcılarda boyutsal doğruluk:  ±% 0,5 (alt sınır ± 0,5 mm) değerinde yer almaktadır. Bene4 mono gibi yeni versiyon üç boyutlu yazıcılar bu değerlerde çalışmakta zorlanmamaktadır ve istenilen hassasiyeti çok rahatlıkla yakalamaktadır.

Bene4 model yazıcıların ortak uygulama alanları mimariden sağlık sektörüne kadar geniş bir yelpazede yer almaktadır. En güçlü yönlerinden biri çok iyi yüzey kalitesi sağlamasıdır.

Ayrıca; gelişmişliğine göre bazı yazıcılarla birden fazla malzeme ile çalışmakta mümkün olmaktadır. Zayıf yönlerine baktığımız da ise üretilen parçanın kırılgan olmasının mekanik parçalar için sürdürülebilir olmadığını söyleyebiliriz. Eğer sadece görsel amaçlar ve hobi için kullanılıyorsa üretimin maliyetli olduğunu görmekteyiz.

Katmanlı üretim uygulamaları çoktur ve doğru 3B yazılımı seçmek ve 3B dosyalarınızı oluşturmak için biraz zaman harcadıktan sonra, projenize nasıl hayat vereceğinizi seçmeniz gerekmektedir. Hızlı prototipleme veya üretim için eklemeli üretim çözümdür ama bu teknoloji iyi bir şekilde anlaşılmalı ve kullanmadan önce gerekirse bu konuda eğitim alınması tavsiye edilmektedir.

3D Yazıcıları

3d yazıcı modelleri erimiş filament (FDM), seçici lazer sinterleme (SLS) ve stereolitografi (SLA) metotlarından birini kullanmaktadır. Erimiş filament imalatı olarak da bilinen erimiş biriktirme modelleme FDM olarak bilinmektedir. 3D yazıcı meraklılarının ortaya çıkmasıyla desteklenen, tüketici düzeyinde en yaygın kullanılan 3D baskı biçimidir. Erimiş filament 3D yazıcılar, bir yazıcı nozülünün yapım alanında katman katman bıraktığı termoplastik filamenti eritip ekstrüde ederek parçalar oluşturur. FDM, ABS, PLA ve bunların çeşitli karışımları gibi bir dizi standart termoplastik ile çalışır. Teknik, temel kavram kanıtı modellerinin yanı sıra tipik olarak işlenebilecek parçalar gibi basit parçaların hızlı ve düşük maliyetli prototiplenmesi için çok uygundur. FDM, SLA veya SLS ile karşılaştırıldığında en düşük çözünürlüğe ve doğruluğa sahiptir ve karmaşık tasarımları veya karmaşık özelliklere sahip parçaları yazdırmak için en iyi seçenek değildir. 3d yazıcı ürünleri kalitesi bakımında diğer yöntemlere göre düşük kalmaktadır.

Stereolitografi, SLA reçine 3D yazıcılar, sıvı reçineyi, fotopolimerizasyon adı verilen bir işlemde sertleştirilmiş plastiğe dönüştürmek için bir lazer kullanır. Bene4 bu yöntemi kullanan önemli bir yazıcıdır. SLA parçaları, tüm plastik 3B baskı teknolojilerinin en yüksek çözünürlüğü ve doğruluğuna, en net ayrıntılarına ve en pürüzsüz yüzey kaplamasına sahiptir, ancak SLA’nın ana faydası çok yönlülüğünde yatmaktadır. Malzeme üreticileri, standart, mühendislik ve endüstriyel termoplastiklerle eşleşecek çok çeşitli optik, mekanik ve termal özelliklere sahip yenilikçi SLA fotopolimer reçine formülasyonları yarattı. Bene4 modelin zaman içinde geliştirilmesiyle bu yöntemde yol almaktadır.

SLA, sıkı toleranslar ve kalıplar, desenler ve işlevsel parçalar gibi pürüzsüz yüzeyler gerektiren son derece ayrıntılı prototipler için mükemmel bir seçenektir. SLA, mühendislik ve ürün tasarımından imalat, diş hekimliği, mücevher, model yapımı ve eğitime kadar çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. SLA tipi yazıcı kullanmak isterseniz Bene4 size bu konuda bir seçenek sunmaktadır. Seçici lazer sinterleme, endüstriyel uygulamalar için en yaygın eklemeli üretim teknolojisidir ve farklı endüstrilerdeki mühendisler ve üreticiler tarafından güçlü, işlevsel parçalar üretme yeteneği nedeniyle güvenilmektedir. SLS 3D yazıcılar, küçük polimer tozu parçacıklarını kaynaştırmak için yüksek güçlü bir lazer kullanır. Kaynaşmamış toz, baskı sırasında parçayı destekler ve özel destek yapılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. SLS baskısı ile üretilen parçalar, enjeksiyon kalıplı parçalara benzer mukavemetle mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. 3d yazıcıları 3d yazıcı program seçeneklerinin de gelişmesiyle her geçen gün donanım da olduğu kadar yazılımda da yol almaktadır, her türlü ihtiyaca cevap verecek hale gelmeye başlamaktadır.

Midas2K Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Son birkaç yılda, SLA yazdırma, diğer 3B yazdırma türleri kadar yaygın ve uygun maliyetli hale geldi. Bene4, bazı önemli model yükseltmeleri sayesinde rakipleri arasında sıyrılmaktadır. Daha önce uygun fiyatlı reçine 3D yazıcılardan birini kullananlar yazıcının önemli parçası olan kapakları bilmektedir ve bu kapaklar, reçinenizin güneşte yanlışlıkla kürlenmesini önlemek için UV ışığını filtrelemek için tasarlanmış aynı kırmızı veya turuncu akrilik plastikten yapılmış parçalardır. Baskınız üzerinde çalışırken bunların hepsinin her zaman üstten kaldırılması ve bir yerde saklanması gerekmektedir. Sorun değil, ancak kapağınızı arkaya asarak el altında tutmanın benzersiz bir yolu bulundu. Bene4 kullanılarak bir baskı grubu oluşturmayı düşünüyorsanız, bunu yapmak için önemli ölçüde daha az yatay alan kullanacaksınız demektir.Kapak, Bene4’teki pek çok yaşam kalitesi yükseltmesinden sadece biri, hepsi küçük şeyler gibi görünebilir, ancak bir araya getirildiğinde büyük bir etki yapmaktadır. Reçine kazan, tezgahınızdan uzak tutmak için dört ayakla tasarlanmıştır. Kazanı makinenin üzerinde tutan vidalar tanka sabitlenmiştir; ancak hareket etmekte serbesttirler, böylece vidaları sökebilir ancak kaba bağlı bırakabilir, böylece tezgahtan yuvarlanmak yerine el altında tutabilirsiniz. Yazıcının yan tarafında küçük bir sökülemez kapak vardır, böylece LCD ekranı kolayca değiştirebilirsiniz – LCD’ler sarf malzemesi olarak kabul edilir, bu nedenle tüm arkayı açmak zorunda kalmadan bunları değiştirmeniz gerekecektir. Bene4 parçaları bu şekilde parça parça geliştirilerek bütünde tasarımcıların işini kolaylaştırıcı bir yazıcı yaratılmaktadır. Dahili depolama bile hayatı biraz daha rahat hale getirmektedir çünkü dosyaları USB üzerinden aktarabilir, depoya kaydedebilir ve ardından USB’yi başka bir yere götürebilirsiniz.

Tüm SLA yazıcıları gibi, bugünlerde Bene4 baskı kalitesi olağanüstü bir hale gelmektedir. Ultra geniş taban ve T tipi bilyalı lineer kılavuz, yazdırırken çok az yalpalama üreten son derece sağlam bir makine oluşturur. 2K LCD ekran 0,01 mm veya 10 mikron kadar düşük katman yükseklikleri ile yüksek çözünürlük sunmaktadır. 3d yazıcı fiyat aralıklarına bakıldığında Bene4’ün fiyatı bütçenizi zorlasa da bütün bu küçük değişimlerle parasının karşılığını verecektir.